Project Description

Ferforje korkuluk nedir?

Fransızca bir kelimeden gelen ferforje demirin yüksek ateşte dövülmesiyle şekillendirilmesi anlamına geliyor. İstenilen şekilde renklendirilebilen malzeme dış mekanlarda ise en çok balkon korkuluğu olarak kullanılıyor.

Ferforje, basit gibi görünse de üretim aşaması zor olan bir üründür. En basit örneği; iyi alaşım tepkimesi görememiş dökme demirler istenildği şekilde sağlam olmayacaktır ve alınan darbelere karşı zayıf olacaktır. Bu ve benzeri birçok dikkat edilmesi gereken husus vardır. Ferforje yaptırırken problem yaşamamak için işinin ehli firmalar ile çalışmalısınız. Sizleri Bursa’da da bulunan ME-BA Metal firmamıza bekleriz.

Ferforje korkuluk sistemleri kullanım alanları

Ferforjenin en sık tercih edilme sebebi dayanıklı olması ve estetik açıdan gözlere hitap etmesidir. Kullanım alanları çok geniştir. Bunlara örnek verecek olursak; balkon kapısı, balkon korkuluğu, bahçe kapısı, bahçe korkuluğu, merdiven korkuluğu, pencere korkuluğu ve ferforje kapı gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Ferforje balkon korkulukları

Yaşam alanlarımız için güvenlik anlayışları arasında pek çok ekipman ve ürün vardır. Bunların arasında hem şıklığımıza şıklık katacak hem de güvenliğimizi sağlayacak ürünlerin başında da “FERFORJE KORKULUK” modelleri gelir.

Bulunduğu her ortama görünüm olarak artı değer sağlarken kaza risklerinden doğa bilecek güvenlik açıklarını da minimuma indirger.

Ferforje merdiven korkulukları

Ferforje merdiven korkuluk modelleri özellikle son yıllarda çok sık bir şekilde tercih ediliyor. Hemen hemen her binada gördüğümüz farklı modellerdeki korkuluklar sağlam yapısı ile bir çok kullanıcının tercih sebebi oluyor. Şık ve modern merdiven korkuluk modelleri esnek tasarım şekli ile de her biri benzersiz olarak bina içine ayrı bir hava katıyor. Ferforje korkuluklar uzun ömürlü kullanımları sayesinde kaliteyi uygun fiyata sunuyor. Gelişmiş teknoloji ile üretilen korkuluklar ağır yükler altında hiçbir şekilde ezilmeden ya da kırılmadan uzun seneler kullanılabiliyor. Ferforje yapılar modern ve benzersiz tasarımlarıyla sadece güvenli olarak görülmüyor değil aynı zamanda sanatsal bir dekorasyon ögesi olarak kabul ediliyor.

Ferforje pencere korkulukları

ME-BA Metal feforje, ferforje pencere korkulukları, pencere demirleri, ferforje korkuluk imalatı konusunda Bursa’da imalat ve uygulama yapmaktadır.

Klima korkulukları

ME-BA Metal feforje klima korkuluk ve klima gizleme dış cephe imalatı konusunda Bursa’da imalat ve uygulama yapmaktadır.

Balkon kapatmaları

Kışın soğuk ve yağışlı iklim koşullarında daha çok ihtiyaç duyulsa da, balkonların kapatılması yaz aylarında da avantaj sağlıyor. Balkonlar, toz, rüzgar ve direkt gün ışığından korunuyor.

Balkonların kapatılmasının bir diğer avantajı da sağladığı mahremiyet. Işığa göre renk değiştiren veya film kaplanarak dışarıdan içeriyi göstermeyen ama içeriden görüşü etkilemeyen camlar sayesinde ev sahiplerinin balkon keyfi olumsuz etkilenmezken, özel hayatları da korunmuş oluyor. Ayrıca balkonlar kapatılarak ses yalıtımına da katkı sağlanıyor ve balkon keyfi yaparken muhabbetler sokağa taşmasının önüne geçiliyor ve dışarıdaki gürültü eve daha az giriyor. Ayrıca ısı yalıtım özellikli ürünler sayesinde balkonların kapatılması evlerin genel enerji tüketiminde de düşüş sağlıyor.

ME-BA Metal olarak balkon kapatma işlemlerini sorunsuz ve hızlı bir biçimde yapıyoruz.

Bahçe korkulukları

ME-BA Metal feforje, Duvar demirleri, korkuluk imalatı, bahçe demirleri, bahçe korkulukları, duvar korkulukları, duvar üstü korkuluklar, demir bahçe korkulukları konusunda imalat ve uygulama yapmaktadır. Mekanlarınıza hem güvenlik hem estetik hem de değer katmaktadır.

Bina giriş kapıları

ME-BA Metal bina giriş kapıları üretimi konusunda Bursa’da imalat ve uygulama yapmaktadır.

Bahçe giriş kapıları

ME-BA Metal olarak bahçelerinizin giriş kapılarını tamamen yeniliyoruz.

Fabrika giriş kapıları

Fabrika giriş kapılarında ME-BA Metal olarak üretim ve montaj hizmeti veriyoruz.

Daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Bize Ulaşın