Project Description

Fabrika Tel Örgüleri

  • Tel örgü çeşitlerinde en fazlaca kullanım açısından tercih edilen fens tel örgü çeşitleridir.
  • Bu türler 2 milimetre ve 4 milimetre kalınlıkta üretilebilmektedir.
  • PVC kaplı tel örgü tipleri ise, 3-4 milimetre kalınlığında olmaktadır.
  • Tel Örme; tellerin kalınlığı, aralık uzaklığı, boyu ve uzunluğu gibi faktörler etkilidir.
  • Galvanizli olması ya da PVC kaplı olması ücretleri etkilemektedir.
  • Galvaniz kaplamalı tel ya da elektrostatik boya kaplamalı tel tipleri de mevcuttur.
  • Paslanmaya ve dış etkenlerin zararlarına karşı en sağlam ürün PVC kaplı tellerdir.
  • Özel sıcak salımlı yollarla imal edilen PVC kaplı teller, estetik ve zarif tasarımları ile göz doldurmaktadır.

Spor Sahası Tel Örgüleri

Basketbol, futbol, voleybol sahalarında kullanılan tel örgü sistemlerinin nasıl olması gerektiğine dair tüm detaylar bu tel çit makalemizde yer almaktadır. Bilindiği gibi spor sahaları futbol, voleybol, basketbol seven çok ve yetişkinler için vazgeçilmezdir. Özellikle erkekler spor sahalarını çok daha fazla kullanmaktadır. Teniz kortları da vazgeçilmez spor sahaları arasındadır.

Her yaştan insan için bu kadar önemli olan spor sahası tel örgülerinin nasıl olması gerektiği de spor sahası inşa ettirmek isteyen birey ve kurumlar için önemlidir. İnsan sağlığı ve güvenliği açısından spor sahalarında kullanılan tel örgü sistemleri büyük önem taşımaktadır. Sahalarda genel olarak kafes tel örgü tercih edilmektedir. Kafes tel örgü sistemleri yapısı nedeniyle topların dışarı kaçmasını engelleyici niteliktedir. Aynı zamanda oyun alanının belirlenmesini sağlamaktadır. Tel örgülerin insan sağlığını etkileyen kısmı ise ucuz, kalitesiz tel çit sistemlerinin zaman içerisinde boyasının dökülmesi, paslanması ve temas halinde sağlığı tehdit etmesidir. Kurumlar bu konuda çok dikkatli olmalı ve çok uzun zaman ilk günkü haliyle kalabilecek tel çit sistemlerini tercih etmelidir.

İmalat aşamasında kullanılan malzemeler sağlık açısından önem taşımaktadır. Galvanizli, pvc kaplı tel kullanımıyla paslanmanın önüne geçilebilir ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir spor sahası teli elde edilebilir. Spor sahası imalatı yaptıracaklar mutlaka güvenlik, sağlık değerlerini birinci sırada tutmalı ve uygun tel örgü tercihinde bulunarak tel çit montajını gerçekleştirmelidir.

Dikenli Tel

Dikenli tel örgü hava şartlarına ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Birçok kullanım alanı mevcuttur. En fazla askeri bölgelerde kullanılır. Çiftlikler, tarlalar ve fabrika çevreleri diğer kullanım bölgeleridir.

Dikenli tel örgü özel alanların güvenliğini sağlamak için hem pratik hem de ekonomik bir çözüm olacaktır. Sıklıkla tercih edilen tel örgü modellerindendir. Bunun en büyük sebepleri ekonomik ve sağlam olması, az destek gerektirmesi ve geniş alanlara tel örgü uygulamalarında tasarruf sağlar

Panel Çit Nedir?

Panel çit dekoratif, sınır belirleyici, çevre güvenliğini sağlayan bir tel örgü sistemidir. Dekoratif görünümü sayesinde her mekanda kullanılabilen bir tel örgü modelidir. Simetrik bir yapıya sahip olup, doğal olaylara karşı dayanıklı, kolay kullanımlı bir tel çittir.

Montaj aşamasında her dikme için bir tane plastik kapak uygulanmaktadır. (Bu plastik kapaklara şapka ismi de verilmektedir.) Tel örgü sistemlerinden panel çit duvar üzerine ya da toprağa monte edilebilmektedir.

Tarla & Bahçe & Arsa Çitleri

Tel örgü ve çitlerimiz; çiftlikler, askeri alanlar, havaalanları, fabrika ambar ve depoları, parklar, bahçeler, otoyollar, sanayiler gibi koruma ve sınır belirleme amaçlı tüm alanlarda kullanılmaktadır.

Çim Çit

Konut, iş yeri, bahçe, balkon ya da teraslarda modern, estetik görünümlü bir duvar oluşturmayı sağlayan çim çitler mahremiyet ve güvenlik ihtiyacına şık, pratik ve ekonomik bir çözüm sunuyor. İstenilen ölçülerde alanı dış ortamdan izole etmeyi sağlayan, rulo halinde muhafaza edilen çitler, kolay kurulumu ve hızlı montajıyla da beğeni topluyor. Dış mekânda güvenlik hissi yaratırken, olumsuz çevre koşullarına karşı bir kalkan görevi görerek içeriye giren gürültü ve tozu azaltıyor; meraklı gözlerden, kötü niyetli girişimlerden uzak tutuyor.

Her ebatta alanı kolay ve hızlı şekilde çerçevelemeyi sağlayan çim çit sistemi, tek yönlü olarak değerlendirilebildiği gibi, çift taraflı taşıyıcı sistem alt yapısıyla dekoratif bir duvar oluşturacak şekilde çift yönlü de kullanılabiliyor. Bunun için mevcut perde duvar ya da zemin üzerinde ankraj demirleri ile kutu profillerden yararlanmak en sık kullanılan yöntemler arasında sayılıyor. Öncelikle perde duvar ya da beton zemin üzerine çift taraflı ankre edilen paslanmaz çelik ayaklar ve ara kayıtlarla sağlam, uzun ömürlü bir konstrüksiyon oluşturuluyor. Antipas tabakayla korozyona ve aşınmalara dayanıklı hale getirilen bu taşıyıcı elemanlar yeşil tonlarında boyanırsa daha doğal bir görünüm elde edilebiliyor.

Taşıyıcı iskelet üzerine açılarak yerleştirilen rulo çimler kendi içindeki taşıyıcıları ile gövdeye plastik kelepçelerle tutturuluyor. Ön, arka ve üst yüzeyi yapay çimle kaplanan alan yemyeşil bir duvar görüntüsü sergiliyor. Çim çit esnek ve kendi taşıyıcılarına sahip sağlam bir malzeme olduğundan ihtiyaç duyulan farklı genişlik ve yüksekliklerde başarıyla uygulanıyor. İstenirse metal taşıyıcılar üzerinde elektrik tesisatı kurularak dış mekâna uygun apliklerle zenginleştirmek ya da şerit LED ışıklarla şık aydınlatma senaryoları yaratmak da dış makânları zenginleştiriyor.

Daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Bize Ulaşın