Project Description

Çelik çatı nedir?

Çelik çatı binanızın çatısına kurulan, demir ve çelik malzemelerden kullanılan, yapı aşamasından güçlü, güvenlik açısından tercih edilen en iyi yapı malzemesidir. Çelik çatı rüzgâr, fırtına, yağmur ve kar gibi doğal olaylardan binanızı en güvenli şekilde korur ve sizlere en rahat ve konforlu yaşamı sunar.

Çelik çatı kullanım alanları

Çelik çatının kullanım alanları; müstakil evler, binalar, hangarlar, hayvan barınakları, çeşitli endüstriyel yapıların çatılarının kaplanmasında kullanılabilmektedir. Tüm bu belirttiğimiz alanlarında firmamız özen ve titizlikle çatı yapmaktadır.

Fabrika çatı sistemleri

Çelik konstrüksiyon sistemleri genel olarak fabrika kapatma sistemleri içerisinde kullanılıyor bunun yanında yine fabrikanın bacak kısımları denilen yerlerin içerisinde kullanılıyor ve bulunan fabrika binasının çok daha dayanıklı bir hale gelmesini sağlıyor. Bundan dolayı da deprem konusunda çok büyük bir yardımcı rol oynayarak fabrikanın zarar görmesini engelliyor. Aynı şekilde fabrika kapatma sistemlerin sık tercih edilmesinin ise çok yoğun kış şartları konusunda etkin olduğunu görüyoruz.

Ev çatı sistemleri

İnşaat sektöründe klasik çatı sistemleri dışında alternatif çatı sistemleri olarak bilinen ve çok sayıda avantajı beraberinde sunan ev çelik çatılar günümüzde yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlanmış ve klasik çatı sistemlerinin yerini almaya başlamıştır.

Dükkan önü sundurma sistemleri

Birçok alanda kullanım kolaylığı sağlayan özellikle evlerde balkon, pencere, kapı önlerinin temizliği anlamında, alışveriş merkezleri, balkon önleri ve terasların kapatılmasında saçaklar önemlidir. Yapıların görünümü anlamında da bir etkiye sahip olan sundurma, yağan yağmur sularının yoğun bir şekilde bina önlerine akmasını önlemek amacıyla da kullanılır. Binaların giriş ve çıkış kısımlarının belirginleştirilmesinde de kullanılan saçaklar güneş ışınlarının yoğun bir şekilde alımına da engel olur. Binalardaki korunumu üstlenmelerinin verdiği etki ile saçaklar mimari açıdan estetik bir görünüm ve vurgu yapmaktadır.

Çelik çatı avantajları

Çelik çatı; sel, deprem, rüzgâr, yağmur, sıcak ve soğuk havaya karşı ahşap çatılara oranla daha dayanıklıdır.

Çelik çatı; aynı zamanda ahşap çatının geçemeyeceği yükseklik ve uzunlukları çelik çatı statik projesi yapılarak ortasında hiçbir direk kullanmadan geçilebilmektedir.

Daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Bize Ulaşın