Project Description

Alüminyum Küpeşte nedir?

Küpeşte; merdiven, balkon, teras, havuz ve yapıların birçok bölümüne, emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona küpeşte denir. Alüminyum profil kullanılarak yapılan uygulamaya alüminyum küpeşte denir.

Küpeşte, korkuluk kelimesi ile eş anlamlıdır. Küpeşteler, alüminyum olduğu gibi ahşap, demir ve pleksi de olabilir.
Alüminyum küpeşte diğer küpeşte uygulamalarından farklı olarak de montajdır. Yani profilleri parça bir şekildedir. Daha sonra bu profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur.

Alüminyum küpeşte, merdivenlerde, balkonlarda, bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda rahatça uygulanabilir.

Balkon küpeşte sistemleri

Balkonlar için alüminyum küpeşte günümüzde en çok tercih edilen merdiven korkuluğu modellerindendir. Gerek fiyat gerekse estetik açıdan uygun olmasının yanı sıra paslanmaya dayanıklı olması ve hızlı takılır sökülür olması da çok rağbet görme sebeplerindendir.

Merdiven küpeşte sistemleri

Merdiven Küpeşteleri merdivenlerin kenarlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Çok zengin aksesuar çeşidine sahip alüminyum merdiven küpeşteleri yaygın olarak yuvarlak ve köşeli profillerle uygulanmaktadır. Merdiven küpeşteleri camsız olarak kullanıldığı gibi camlı olarak ta uygulanmaktadır.

Alüminyum Merdiven Küpeşteleri binaların merdivenlere emniyeti ve hoş bir görünüm sağlar. Alüminyum Merdiven Küpeşteleri diğer küpeşte uygulamalarından farklı olarak demonta yani alüminyum profiller parçalı bir şekildedir. Daha sonra bu alüminyum profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur. Alüminyum küpeşteler, merdivenlerde, balkonlarda, teraslarda bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında rahatça uygulanabilir.

Alüminyum Merdiven Küpeşte Özellikleri

  • Alüminyum Merdiven Küpeşteleri Paslanma oluşturmaz ve korozyona karşı dayanıklıdır.
  • Alüminyum Korkuluklar iç ve dış mekanlar da rahatlıkla kullanılabilir.
  • Hafif malzemeden yapıldığı için yapılara aşırı yük yüklemez.
  • Merdiven, balkon, teras ve havuz kenarları gibi kullanım alanlarına estetik, görsellik ve uzun ömürlülük sağlayarak yapılarınızın değerini arttırır.
  • Yapıların atmosferine göre uygun çözümler, kullanım kolaylığı ve uygulama çeşitliliği sağlar. İstenilen şekillerde uygulama yapılabilir.
  • Alüminyum Korkuluklar temizlik dışında hiçbir bakım gerektirmez ve yıllarca sorunsuz kullanım imkanı sağlar.
  • Geri dönüşüm özelliğiyle doğa dostudur.

Daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Bize Ulaşın